Atrakink savo balsą!
Pasiruošimas aktyviam balso naudojimui
Atrakink savo balsą
Šis kursas gimė iš žmonių noro pamilti savo balsą!
Dažnai savo pedagoginėje veikloje girdžiu daug nusiskundimų apie tai kad žmonės vienaip ar kitaip nepatenkinti savo balsu. Iš to kyla įvairūs kompleksai ir baimės prabilti oriai ir laisvai.
Tai pasireiškia kaip stiprus stresas kalbant viešai, arba tiesiog savo balso nepriėmimas, nepasitikėjimas savimi. Kalbėtojai dažnai tobulina savo turinį, struktūrą iki begalybės, tačiau po kalbos jaučia nepasitenkinimą savimi ir savo pasirodymu.
Šios fobijos turi savybę daugintis ir vieną kitą papildyti. Jos nuolatos glūdi giliai mumyse ir balsas, kaip mūsų veidrodis, pradeda drebėti, užsispausti, blokuotis.
Todėl kalbėtojui, dainininkui ar bet kam norinčiam tobulinti savo balsą svarbu sugriauti mitą, kad šios fobijos yra asmenybės dalis. Mes visi pajėgūs išlavinti savo balso aparatą, įgyti pasitikėjimo kalbant ir išreikšti save!
Kaip atrakinti savo balsą?
Kalbėtojui, dainininkui ar žmogui susirūpinusiam savo balsu svarbu atlaisvinti užspaudimus – įtampas kūne, kurios trukdo balsui skambėti stipriai, užtikrintai ir patraukliai.
Šis kursas skirtas:
- Dainininkams, kalbėtojams, vadovams, pedagogams, lektoriams, diktoriams, vlogeriams, vadybininkams, konsultantams, ekspertams, pardavėjams, sporto treneriams, renginių vedėjams ir kt.;
- Balso sveikatos problemas turintiems žmonėms, kurių balso būklė nestabili. Po balso traumų, turintiems nuolatinių skundų dėl užkimimo, balso stygų nuovargio, balso dingimo.
Problemos su kuriomis dažniausiai susiduria kalbėtojai ir vokalistai:
- Po aktyvios kalbėjimo (dainavimo) dienos žmogus jaučia balso nuovargį, kimsta, jaučia tempimą, kartais lyg gumulą gerklėje, balsas „dingsta”;
- Balso tembras netenkina, yra erzinantis, jaučiamas kalbėjimas lyg pakeltu tonu, arba sunkiu balsu. Tembras “nosinis” nemalonus, grubus.
- Dažnai tai pastebi aplinkiniai, arba išgirdus savo balso įrašą;
- Neaiški, nerišli kalba, vangi dikcija, energijos trūkumas kalbant, monotoniškas lemenimas, minties trūkinėjimas;
- Psichologinės baimės atsirandančios visų aukščiau išvardintų problemų pasekoje.
Kiekvieno žmogaus balso aparatas yra unikalus, tačiau galime naudoti universalias technikas teisingam balso lavinimui. Kalbėtojui ir dainininkui svarbu atlaisvinti užspaudimus, įvairias įtampas kūne, kurios trukdo balsui skambėti stipriai, užtikrintai ir patraukliai. Todėl, svarbu naudoti tinkamus raumenis, atsakingus už balso aparatą. Tam reikia reguliariai praktikuoti specialius pratimus kurie lavina taisyklingą balso naudojimą.
Šiuos pratimus per ilgus savo patirties metus atrinkau ir sudėjau į specialų mokymų kursą, kuris man padėjo atstatyti ir pagerinti balso sveikatą. Naudojant šiuos pratimus mano vokaliniai gebėjimai atsiskleidė ir balso diapazonas praplatėjo, atlaisvėjo tembras ir patobulėjo retorika.
Ką sužinosite šiame kurse?
- Kokie pagrindiniai žingsniai turi būti daromi norint pasiruošti savo balsą kalbai ir dainavimui;
- Kaip atrasti sau patogią ir natūralią balso kalbinę (vokalinę) poziciją;
- Kaip efektyviai kvepuoti kalbant ir dainuojant, lavinti balso atramą;
- Kaip dirbti su savo balsu savarankiškai, saugiai ir efektyviai;
- Kaip atlikti kokybišką balso apšilimą, ko vengti;
- Kaip pagerinti savo dikcinius įgūdžius;
- Kaip lavinti savo kalbos raišką;
- Kaip praturtinti savo tembrą;
Kurso turinys
Įvadas
Kūno apšilimas
Balso apšilimas
Atrakink savo balsą
Dalintis: