Aš Jekaterina Fiodorova, sceninis vardas – aika

Trumpai nuo tada iki dabar

Jekaterina Fiodorovas - aika

Sveiki, draugai! Tai mano pirmasis blogo įrašas, tad nusprendžiau kad jau pradedam tai nuo pradžių. Visiems kam įdomu toliau pateikiu savo istoriją ir kaip gi aš atėjau iki šiandienos ir šio blogo.

Nuo ko viskas prasidėjo

Nuo pat mažens norėjau būti scenoje, dainuoti ir kurti. Išties jau daugiau kaip 25 metus dainuoju, kartais net pačiai keista kaip ilgai jau tuo užsiimu. Žinoma, už mano pečių muzikos mokykla, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir studijos dviejose magistro studijose, tai suteikė labai tvirtus pagrindus, bet tenka pripažinti kelias čia tik prasidėjo. Toliau sekė įvairūs užsienio vokaliniai tobulėjimo seminarai, mokymai apie kuriuos manau dar tikrai papasakosiu ateities postuose.

Tikroji patirtis atėjo scenoje, tai įvairūs muzikos tv šou, tokie kaip Eurovizijos atrankos, Lietuvos Balsas, X Faktorius, vokaliniai konkursai, koncertai, privatūs renginiai ir miesto šventės.

Kur atradau balso pratimus ir jų naudą

Dar džiazo vokalo studijų metais susidūriau su balso sveikatos ir psichologinėmis problemomis. Buvo sunku užmegzti ryšį su žmonėmis kalbant ant scenos, kasdien sociume. Dėl to mane kamavo fobijos, buvau gerokai užsispaudusi, nepasitikėjau savimi.  Supratau, kad mano balsas kaip veidrodis atspindi visas šias problemas. Žymiai pablogėjo mano psichologinė savijauta dainuojant scenoje ir atlikimo kokybė. Tada pradėjau gilintis į savo vidini instrumentą ne vien per dainavimo prizmę, bet ir ieškant būdų kaip atsiskleisti kalbant, komunikuojant su aplinkiniais.

Po įnirtingų JAV balso valdymo mokymų maratono atėjo gilus savęs kaip visumos suvokimas ir pajautimas. Supratau kad laisvas išraiškingas balsas, žmogaus turtinga kalba arba vokalas yra neįmanomi be asmenybės emocinės brandos, aukšto sąmoningumo, fizinio pasiruošimo, emocijų ir vidinių blokų paleidimo. Prasidėjo įdomus kelias, kurio metu radau būdus kaip gi iš tikrųjų sveikai ir efektingai valdyti savo balsą.  Padėjus sau, panorau padėti kitiems atrasti jų laisvą balsą.Taip gimė mano antras gyvenimo pašaukimas – mokymas. Ir štai, jau 10 metų sėkmingai mokau kitus. 

Balso valdymo nauda

Ir tai kokį poveikį žmogus gali daryti savo balsu aplinkai mane iki šiol stebina ir  įkvepia visą gyvenimą. Šis trapus ir tuo pačiu toks galingas komunikacijos instrumentas turi neįtikėtina galią paveikti klausytojo būsena, sudominti, motyvuoti, įkrauti, net padėti atsipalaiduoti. Balso valdymas yra menas. Jo mokytis gali kiekvienas- vaikas ar suaugęs. Žmogus pažinęs savo instrumentą-balsą, pažįsta savo vidu, įgauna pasitikėjimą savimi ir leidžia sau atsiskleisti ryškiausiomis spalvomis. Tai galingas įrankis kuriantis ryšį.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *